Katarakt Ameliyatı Sonrası Görme Bozukluğu

Katarakt ameliyatı sonrası görmede iyileşme

Katarakt ameliyatı, görme ve yaşam kalitesi fonksiyonlarının iyileştirilmesinde etkilidir.

Katarakt nedir?

Net görüş retinada net bir görüntü gerektirir, lens net olmadığında retina net bir görüntü alamaz. Yaşla birlikte mercekteki değişiklikler merceğin bulanıklaşmasına ve katarakta neden olabilir.

Katarakt tedavisinin ilk aşamaları şunları içerir: yeni gözlükler, daha parlak aydınlatma, parlama önleyici güneş gözlükleri ve daha sonra cerrahi etkili tedavi yöntemidir.

Daha fazla bilgi için RevitalVision’a tıklayın 

Katarakt Cerrahisi İyileştirme

Merceğin yeni bir yapay mercekle değiştirildiği katarakt ameliyatı sonrası görmedeki iyileşme anlıktır ve genellikle hastanın eskisi kadar net görmesini sağlar. Bununla birlikte, yeni vizyona uyum sağlamakta zorluk çeken birçok hasta var. Bu zorluklar genellikle birkaç haftadan birkaç aya kadar değişen bir uyum döneminden sonra ortadan kalkar. Akatarakt ameliyatı sonrası görme bozukluğu, katarakt ameliyatı sonrası kontrast duyarlılığında önemli bir azalma ve beynin gözden gelen yeni görüntüye uyum sağlama ihtiyacından kaynaklanır. Kontrast duyarlılığı, onlara benzer bir arka plana karşı net olmayan nesneleri tanımlama ve ayırt etme yeteneğidir. Kontrast duyarlılığı yaşla birlikte ve katarakt ameliyatı sonrasında azalır. Kontrast hassasiyetindeki azalma, gece görüşünde güçlük, giysilerdeki veya bulaşıklar üzerindeki lekeleri tespit etmede güçlük, yüz ifadelerini ayırt etmede güçlük ve katarakt ameliyatından sonra okumak için daha fazla ışıklandırma ve genel olarak bulanık görme gibi semptomları içerir.

Görme keskinliği testi görme hakkında nicel bilgi verirken, kontrast duyarlılık testi görme kalitesi hakkında bilgi verir.

Katarakt Ameliyatı Sonrası Egzersiz

RevitalVision göz egzersizleri, katarakt ameliyatı sonrası kontrast duyarlılığını ortalama% 150’nin üzerinde artırır ve beyindeki görme işleme yeteneğini etkileyerek yeni görmeye uyum sağlamaya yardımcı olur. Bu amaca, evde bilgisayar önünde yapılan Revitalvision göz egzersizleriyle ulaşılır. Bunlar yaklaşık 30 dakika sürer ve bir optometrist veya göz doktorunun gözetiminde yapılır. RevitalVision tedavisi, klinik ve bilimsel temele dayanır.

BİZE ULAŞIN

  Türkiye Distribütörü:Optik Medikal
  Adres:Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad. Valikonağı Plaza B Blok 177/8 34363 Nişantaşı / İSTANBUL
  Telefon:+90 212 225 90 50
  Üretici Firma :Talshir Medical Technologies LTD
  Hama’ayan Street 2, Modi’in 7177871, Israel

  info@revitalvision.com
  Contact background
  Programa başla